Witamy na forum sQad41

P0g@dUc|-|y sQ@d 41


#1 Sat-09-07 12:52:34

Adriano

Moderator

Zarejestrowany: Mon-08-07
Posty: 68
Punktów :   

Smuda: Moja Wisła to był dream team

Franciszek Smuda wraca na stare śmieci, pod Wawel, na stadion przy Reymonta, gdzie wiele czasu spędził na ławce gospodarzy, kierując zespołem "Białej Gwiazdy". Dziś zasiądzie na ławce gości z zamiarem poprowadzenia swej drużyny, poznańskiego "Kolejorza", do zwycięstwa.

Czeka was prawdziwy test - w Krakowie okaże się, ile jest wart ten pana Lech...

Test? Najlepsze testy to są jak się gra z zespołami z dołu tabeli. Wtedy wychodzi, kto ma charakter, kto się angażuje, kto walczy... Dopiero co graliśmy z Widzewem - mieliśmy ich gładko ograć, a męczyliśmy się bardziej niż z Zagłębiem w Lubinie! Dlatego spokojnie z tą Wisłą, fajny meczyk będzie i tyle. Coś czuję, że napędzimy im stracha.

A ja coś czuję, że was Wisła zmiecie. Mówi się, że to dream team.

Dream teamy to kiedyś były, ale się skończyły. Moja Wisła - z Żurawskim, Kosowskim, Szymkowiakiem, Frankowskim - to był dream team, piłkarze ponadprzeciętni, inna jakość, rozgniatywanie przeciwników. Teraz krakowianie też są bardzo mocni, kadrowo pewnie najmocniejsi w lidze, ale nie na tyle, żeby padać przed nimi na kolana. Słyszałem ostatnio, że narzekają na kontuzje - że im dwóch piłkarzy wypadło. No ludzie złoci, to niech sobie jeszcze pięćdziesięciu kupią! Ja gram bez Reissa i Bosackiego i nie płaczę.

Wierzy pan w to, że ktokolwiek zdoła zagrozić Wiśle w walce o mistrzostwo?

Przed sezonem to wszyscy trenerzy mówią, że grają o mistrzostwo. A potem się okazuje, że większość jednak zbiera baty. Mamy dopiero początek sezonu, punkty można w sekundę odrobić.

Jest pan zadowolony z początku sezonu w wykonaniu Lecha?

Mamy dziesięć punktów. Nieźle, chociaż wolałbym piętnaście. Hmm... Z drugiej strony - Legia ma piętnaście, ale jakoś nasza gra podoba mi się bardziej. A szczęście od Legii w końcu się odwróci i może wtedy trochę tego farta skapnie na nas? Jak mawia Andrzej Strejlau - w życiu wszystko jest pożyczone. I fart też, trzeba go potem zwrócić. Przychodzi tąpnięcie i szybko okazuje się, kto jest kto.

Wystawi pan w Krakowie kogoś z nowego zaciągu Lecha? Znowu nakupował pan piłkarzy z Ameryki Południowej.

Dajcie mi święty spokój! Szukamy piłkarzy tam, gdzie ich można znaleźć i kupić za normalne pieniądze. Na zachodzie wszyscy biorą Latynosów i nikt w tym nic dziwnego nie widzi. A u nas - Smuda wariat. Spokojnie, to są fajni chłopcy, ściągnięci za drobne pieniądze. Ten 17-latek, co go wzięliśmy, to prawdziwa perełka. Kiedyś Pizzaro jako 17-latek trafił do Werderu i co? Miliony na nim pozarabiali!

źródło:wislakrakow.com

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gamehogwart.pun.pl www.4x4kalisz.pun.pl www.slavicnation.pun.pl www.vsbednarski.pun.pl www.dsw-dm2009.pun.pl